KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Torrnålsgravyr 13899478

nr 1389 9478

Sixten Haage

(1926-2021), Sverige

Torrnålsgravyr, Sixten Haage (f. 1926), Sverige. Industrifasad. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste), daterad -78. Bladets mått: 59x69 cm, oramat löst blad

Utrop:

300 kr

Såld:

250 kr

måndag 5 april 2021
kl 19:18:13

Sixten Haage

Läs mer om Sixten Haage